najlepsze herbaty z afryki

Najlepsze herbaty z Afryki

Ludzie spożywają najlepsze herbaty od tysiącleci. O ich odkryciu krążą nawet różnorakie legendy. Mimo tego, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie gatunki herbat mają na nas pozytywny wpływ. Gdyby ktoś spytał się Ciebie, jaka herbata jest najzdrowsza, odpowiedzią byłaby zielona, prawda? Cóż, to prawda, że posiada ona ogrom pożytecznych dla organizmu właściwości, jednak herbata rooibos, jest jej poważną konkurencją.

Rooibos

Rooibos jest czerwonokrzewem, uprawianym w RPA, w rejonach gór Cederberg i bynajmniej nie ma związku z krzewem herbacianym. Ma ona niecodzienny, miodowy posmak, brak goryczy, a co najważniejsze - ma zadziwiające działania lecznicze i zapobiegawcze. Jest ona także bezpieczna w spożyciu.

Ta afrykańska herbata czerwona zapobiega chorobom serca, wspomaga układ nerwowy, zmniejszając ryzyko zachorowania na Parkinsona czy Alzheimera oraz równoważy poziom cukru we krwi, co jest istotne dla cukrzyków. Dodatkowo kobiety w ciąży, karmiące i dzieci mogą śmiało pić tę herbatę całymi dniami, gdyż spożywanie jej nie daje efektów ubocznych, a nawet poprawia układ krążenia. Warto wspomnieć, że poprawia ona także układ trawienny - likwiduje kolki i bóle brzucha. Polecana także na problemy skórne.

Herbata czarna

Herbata czarna także produkowana jest w Afryce, a dokładniej w jej wschodnim państwie - Kenii, jednak nie ma ona właściwości leczniczych, za to ze względu na zawartość teiny ma charakter pobudzający. Ten napar, doceniany jest przez adoratorów wyrazistych naparów o wymyślnym smaku.

Najlepsza herbata - rooibos

Reasumując, herbata zielona i napar rooibos, to najlepsze herbaty, znajdujące się na rynku, przy czym herbata rooibos to najlepszy zamiennik zwykłej herbaty. Jest ona bezpieczna dla organizmu, dostarcza wielu drogocennych składników, a dzięki jej zawartości można ją pić o każdej porze dnia i przez osoby w każdym wieku. Odwiedzając sklep z herbatami, hipermarket czy też kupując on-line, warto pokusić się o zakup afrykańskiej czerwonej herbaty rooibos i samemu się przekonać, ile korzyści może przynieść filiżanka herbaty.