rooibos

Wśród wielu gatunków herbat można bez trudu znaleźć te, które zasługują na szczególną uwagę. Jednym z najpopularniejszych a jednocześnie mających najbardziej pozytywny wpływ na nasze zdrowie gatunków herbaty jest rooibos. Co sprawia, że naprawdę warto zdecydować się na zakup takiej herbaty, jeśli jeszcze nie mamy jej w swoich kuchennych szafkach?

Herbata rooibos to herbata, która została odkryta stosunkowo niedawno. Szybko jednak stała się jedną z najchętniej kupowanych herbat. Jakie właściwości zdrowotne ma rooibos?

Wśród największych korzyści wymienić należy przede wszystkim optymalny skład tej herbaty - zawiera ona nie tylko wiele cennych minerałów, dzięki którym można poczuć się o wiele lepiej, ale również cechuje się niską zawartością przeszkadzającym w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu substancji. Herbaty takie, jak rooibos są polecane między innymi osobom cierpiącym z powodu kamieni nerkowych. W przeciwieństwie do innych rodzajów herbat ten gatunek nie zawiera kwasu szczawiowego, który odpowiada za tworzenie kamieni w nerkach i bolesne dolegliwości. Najlepsza herbata, pozytywnie wpływająca na cały organizm - rooibos - jest zalecana także osobom, które mają problem z sercem lub ciśnieniem. Napary z tego gatunku herbaty nie zawierają kofeiny, dlatego też ta herbata jest absolutnie bezpieczna dla osób mających tego typu problemy zdrowotne. Jest całkiem bezpieczna, wobec tego może być spożywana także przez kobiety w ciąży, osoby starsze czy dzieci.

Do kolejnych właściwości zdrowotnych herbaty rooibos należy zaliczyć zwiększenie wchłaniania żelaza - dzięki temu może ona być skuteczną bronią w walce z anemią. Jest polecana także w leczeniu różnego rodzaju alergii. Badania dowodzą, że to nie koniec pozytywnych skutków, jakie niesie ze sobą regularne picie tej herbaty. Warto sięgnąć także po takie napoje, jak herbata czerwona czy zielona - one także mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.