rooibos

Rooibos

Jedną z bardzo popularnych herbat z całego świata jest herbata rooibos. Posiada ona bardzo wiele pozytywnych właściwości, jednym z nich jest ułatwienie walki z alergiami.

Właściwości herbaty rooibos

Rooibos to herbata, która ma bardzo dużo pozytywnych właściwości. Nadaje się do picia zarówno rano jak i wieczorem. Rano jej działanie jest pobudzające natomiast wieczorem wycisza i pomaga w zasypianiu. Dodatkową jej zaletą jest fakt, że potrafi bardzo dobrze gasić pragnienie. W składzie herbaty nie znajduje się ani kofeina, ani garbnik co powoduje, że jest polecana do picia także dla dzieci, a nawet niemowląt (ponieważ polecana jest na przykład przy kolkach). W jej składzie znajduje się bardzo wiele składników mineralnych wśród, których są: miedź, cynk, potas, wapń i wiele innych substancji.

Właściwości zdrowotne

  • pomaga w zasypianiu
  • pomoc w przypadku alergii oraz w przypadku stanów zapalnych
  • poprawienie odporności organizmu
  • pomoc przy odchudzaniu
  • w przypadku stosowania jako okłady pomaga w gojeniu się ran trądzikowych

W jaki sposób parzyć tą herbatę?

Wiele osób decydując się na kupno herbaty Roiboos nie wie w jaki sposób ją parzyć. Jeśli chodzi o herbaty świata to nie jest ona zbyt popularna. Na szczęście jej parzenie jest bardzo podobne do standardowej klasycznej herbaty. Łyżeczkę suszu bądź też torebkę zalewa się po prostu wrzątkiem. W większości przypadków herbata rooibos powinna być parzona przez około 5 minut. Wtenczas też zawiera najwięcej wartościowych składników odżywczych. Jeżeli chce się tą herbatę posłodzić to należy wybrać do tego celu miód.

Wybierając więc zestaw herbat w pudełku warto zwrócić uwagę czy w zestawie znajduje się herbata Rooibos. Jest to wskazane zwłaszcza w przypadku osób, które męczą się z różnego rodzaju alergiami. Herbata ta ma pozytywny wpływ na rozwiązywanie tego problemu.