dobra herbata

W supermarketach znajdziemy wiele różnych rodzajów herbat. Ceny wydają się być kuszące. Czarną herbatę w torebkach, można kupić już za około 5 zł za paczkę, w której znajduje się sto torebek. Czego jednak możemy spodziewać się po takiej herbacie? Na pewno ekspresowego zaparzenia, ale czy aby na pewno tak przyrządzony napar będzie eksplozją smaku? Zapewne nie. Dobra herbata charakteryzuje się przede wszystkim intensywnym aromatem i dobrą jakością liści, które są błyszczące i jasne. Tania herbata może również negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Ale jak to? Niestety kiepskie herbaty są zazwyczaj produkowane z bardzo dojrzałych liści, przez co zawierają duże ilości fluoru, a ten w dużych ilościach jest po prostu niezdrowy.

Aby napić się wyjątkowego naparu, warto zatem odwiedzić sklep z herbatami. Gdy raz powąchasz liście przechowywane w szczelnie zamkniętych słoiczkach już nigdy nie spojrzysz na herbatę tym samym okiem. Oprócz herbat na wagę, dostępne są też wysokogatunkowe zestawy herbat w pudełku, dzięki czemu przez cały czas zachowają one swoje wartości. Są to herbaty w torebkach, zazwyczaj o różnych aromatach i smakach, różnie skomponowane. Mało tego, w takim sklepie znajdziesz rodzaje herbat, których w zwykłych sklepach po prostu brak. Przykładem może być japońska zielona herbata. Dostępna jest we wielu wariantach, każda charakteryzuje się czym innym. Jest również mieszana z różnymi owocami bądź kwiatami. Jej smak z pewnością rozbudzi Twoje zmysły do granic możliwości. Zielona herbata posiada również dużo zdrowotnych właściwości. Jest doskonała we wspomaganiu odchudzania, ma działanie orzeźwiające i pobudzające. Jest więc idealnym zamiennikiem dla kawy. Ponadto wspomaga układ krążenia, i jak twierdzą sami Japończycy przedłuża życie.

Jak widać tania herbata się po prostu nie opłaca, gdyż pomimo swej niskiej ceny, nie ma nic innego do zaoferowania. Najlepsza herbata to ta, która jest wysokiej jakości, bowiem tylko wtedy jesteśmy w stanie doświadczyć jej prawdziwego smaku i skorzystać z jej dobroczynnych właściwości.